Capello: Interi, gaboi rëndë te goli i Sissokos - Bota Sot
Capello: Interi, gaboi rëndë te goli i Sissokos

Futboll

Capello: Interi, gaboi rëndë te goli i Sissokos

Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 17:56
Capello: Interi, gaboi rëndë te goli i Sissokos

Trajneri i mirënjohur Fabio Capello pa një ndeshje të mirë nga Inter në Wembley, deri në momentin kur u pësua goli, i pafalshëm sipas trajnerit të famshëm. Skuadra zikaltër lejoi Moussa Sissoko të Tottenham të vraponte 30 metra me topin në këmbë dhe këtu Capello ka kritika. Zikaltrit janë mposhtur 1:0 nga një gol i minutave të fundit (80’) të Eriksenit. “Zikaltrit luajtën mirë në Wembley. Pastaj është e qartë se nuk mund të lejosh kundërshtarin të vrapojë 30 metra me topin në këmbë, siç ndodhi te goli i Eriksen”, tha ai. “PSV? Është një ndeshje që duhet të luhet me vendosmëri, por edhe me vëmendje”, ka thënë Capello.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...