Pellegrini nuk e merr në konsideratë - Bota Sot
Pellegrini nuk e merr në konsideratë

Futboll

Pellegrini nuk e merr në konsideratë

Më: 1 dhjetor 2018 Në ora: 12:41
Pellegrini nuk e merr në konsideratë

Chicharito Hernandez dëshiron të largohet nga West Ham. Sulmuesi nuk është titullar në formacionin e Manuel Pellegrinit dhe gjatë një interviste pohoi se mund të largohet nga skuadra që gjatë meraktos së Janarit. Meksikani deklaroi se dëshiron të luajë më shumë dhe të jetë protagonist me ekipin, pasi kualiteti për të siguruar një vend titullari nuk i mungon. Pavarësisht kësaj 30-vjeçari theksoi se i respekton vendimet, por edhe pse nidhet mirë te Hammers mund të marrë në konsideratë largimin që në janar, pasi dëshiron të luajë më shumë. Deri më tani Hernandez ka koleksionuar 8 prezenca në kampionat, ku 6 nga të cilat si zëvendësues dhe ka shënuar 1 gol.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...