I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia - Bota Sot
I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia

Futboll

I riu i Arsenalit tallet me Fellainin: Është xheloz për kaçurrelet e mia

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 17:58
Fellaini dhe Matteo Guendouzi

Belgu shkuli flokët kundërshtarit të tij derisa ishte i pafuqishëm për ta ndalur të riun e Arsenalit në barazimin e mbrëmshme, derisa mediat angleze shkruajnë se ai nuk do të dënohet nga Federata e Anglisë

Mesfushori i Arsenalit Matteo Guendouzi ka bërë një deklaratë pasi që Marouane Fellaini shkuli flokët e tij, por këtë e ka bërë me humor duke thënë se mesfushori i United është xheloz për kaçurrelat e tij.

Incidenti ndodhi para syve dhe hundës së gjyqtarit Andre Marriner, i cili edhe pse e ndali faul nuk e gjykojë të arsyeshme që ta ndëshkojë atë.

“Mendoj se këtu ka xhelozi. Ndoshta ai nuk mund ta pranojë faktin se tani ka flokët e shkurtra”, ka thënë Guendouzi me humor për RMC Sport për ndërhyrjen bizare duke bërë humor.

Me gjyqtarin që ishte aty, Fellaini duket se do ti shpëtojë edhe një dënimi nga FA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...