Low pëlqen Realin: Është klub interesant - Bota Sot
Low pëlqen Realin: Është klub interesant

Futboll

Low pëlqen Realin: Është klub interesant

Më: 10 dhjetor 2018 Në ora: 13:34
Joachim Low

Trajneri i Gjermanisë po mendon që ta vazhdojë karrierën në ndonjë klub.

Joachim Low nuk e përjashton mundësinë që në të ardhmen të marrë drejtimin e një klubi.

Trajneri aktual i përfaqësueses gjermane e pohoi këtë gjatë një interviste për ZDF, ku theksoi se nuk ka ndërmend që të tërhiqet.

“Kam punuar më parë me klube dhe nuk kam ndërmend ta lë rolin e trajnerit. Kam kaluar pjesën më të madhe të kohës si trajner i kombëtares dhe do të vijë momenti që të mendoj se çfarë do të bëj pas kësaj”.

“Personalisht jam i interesuar të marr drejtimin e një skuadre, por jo në Gjermani”, tha Joachim Low.

Emri i Joachim Low është përmendur shpesh në media për një kalim të mundshëm te Real Madridi, me 58-vjeçarin që lë të hapur këtë mundësi.

“Real Madridi është një klub interesant për çdo trajner”, u shpreh Low, i cili ka një kontratë me Federatën gjermane të Futbollit deri në vitin 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...