Kajtazi: Nga robëria në liri, nga liria në pavarësi - Bota Sot
Kajtazi: Nga robëria në liri, nga liria në pavarësi

Futboll

Kajtazi: Nga robëria në liri, nga liria në pavarësi

Nga: K. G. Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 10:55
Kajtazi: Nga robëria në liri, nga liria në pavarësi

Xhavit Kajzazi, gazetar i mirënjohur, ka qenë shumë i emocionuar, kur a kujtuar periudhat më të vështira kur ka kaluar Kosova në kohën e okupimit 1991-1999. “Pa qenë asnjëherë gazetar oborrtar, për 30 vjet pandërprerë, me futbollin, dolëm nga robëria në liri, nga liria në pavarësi dhe nga pavarësia në ndërkombëtarizimin e plotë...

Faleminderit Federatës së Futbollit te Kosovës që nuk na ka harruar. Ora që morëm dhuratë nga njeriu i parë i FFK-së, Agim Ademi, për mua ka një domethënie të madhe. Edhe historike... Kjo është Ora e Futbollit... Ora e Futbollit të Kosovës...”, shkruan Kajtazi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...