Lojtari e konfirmon: Do largohem nga Reali - Bota Sot
Lojtari e konfirmon: Do largohem nga Reali

Futboll

Lojtari e konfirmon: Do largohem nga Reali

Më: 16 dhjetor 2018 Në ora: 11:15
Lojtari e konfirmon: Do largohem nga Reali

Ndodhet që prej vitit 2014 te skuadra e Real Madrid, është protagonist i padiskutueshëm si në La Liga ashtu dhe në triumfin që skuadra “merengues” ka patur në Champions League në 3 sezonet e fundit.

Por tashmë e ardhmja e portierit 31-vjeçar Keylor Navas është në dyshim, që pas ardhjes në “Santiago Bernabeu” të portierit belg Thibaut Courtois, që tashmë është titullar. Për këtë arsye, portorikani Navas po sheh mundësinë e largimit nga Reali në fund të këtij sezoni.

Këtë sezon, Navas është aktivizuar vetëm 8 ndeshje në të gjitha kompeticionet me fanellën e “los blancos”, duke humbur kështu postin e titullarit. “Unë pranoj zgjedhjet e trajnerit, por tani një prej nesh është I tepërt, ndaj edhe mund të largohem nga Reali”, ka thënë Navas, lajm që konfirmohet nga e prëditshmja spanjolle “Marca”.

Ofertat për portierin amerikano-latin nuk mungojnë, një lojtar me përvojë, që do të ishte titular kudo që do të shkonte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...