Hoxhaj: Zgjerimi i liqenit të Radoniqit dhe rritja e sipërfaqës së ujitjes do të jenë prioritet - Bota Sot
Hoxhaj: Zgjerimi i liqenit të Radoniqit dhe rritja e sipërfaqës së ujitjes do të jenë prioritet

Gjakova

Hoxhaj: Zgjerimi i liqenit të Radoniqit dhe rritja e sipërfaqës së ujitjes do të jenë prioritet

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 18:02
Enver Hoxhaj, ka vizituar sot në Gjakovë kompaninë Regjionale të Ujitjes

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vizituar sot në Gjakovë kompaninë Regjionale të Ujitjes, nga ku ka thënë se zgjerimi i liqenit të Radoniqit dhe rritja e sipërfaqës së ujitjes do të jenë në programin e ardhshëm të qeverisjes.

“Vizitë në Kompaninë Regjionale të Ujitjes ”Radoniqi-Dukagjini” dhe bashkëbisedim me drejtorin, Jahja Kadrija, një menaxher dhe profesionist i zoti. Në programin e ardhshëm qeverisës, prioritetet për Gjakovën, Rahovecin dhe Prizrenin do të jenë: zgjerimi i liqenit të Radoniqit, rritja e sipërfaqës së ujitjes, prej të cilave do të përfitojnë edhe më shumë farmerë të këtyre trevave.”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat