Shërohet nga coronavirusi 90-vjeçarja nga Gjakova

Gjakova

Shërohet nga coronavirusi 90-vjeçarja nga Gjakova

Më: 3 maj 2020 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Gjakovës, Ferdinand Kolaj, ka teguar se në këtë komunë gjithsej 16 qytetarë janë prekur me coronavirus.

Ai thotë se 11 paceint janë shëruar dhe një pacient ka vdekur.

“Në Komunën e Gjakovës deri tani kemi 16 qytetar që kanë rezultuar pozitive me Covid 19, fatmirësisht të sheruar në këto momente i kemi 11 nga keta pacient, fatkeqësisht një paciente ka humbur jeten dhe 4 pacient pozitive me Covid 19 janë duke u sheruar dhe gjendja tyre paraqitet stabile. Ne si Komune e Gjakovës kemi marre të gjitha masat në lidhje me pandemin dhe gjendja ne përgjithësi është e qetë dhe qe disa dite nuk kemi raste të reja si Covid 19 pozitive. Pacientja e fundit që është shëruar është një e moshuar 90 vjeçare”, ka shkruar Kolaj.

Në nivel vendi janë 823 persona të infektuar, 336 të shëruar dhe 22 të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat