Inspektorët dhe policia e Gjakovës në aksion për të kontrolluar sa po zbatohen masat anti Covid-19 - Bota Sot
Inspektorët dhe policia e Gjakovës në aksion për të kontrolluar sa po zbatohen masat anti Covid-19

Gjakova

Inspektorët dhe policia e Gjakovës në aksion për të kontrolluar sa po zbatohen masat anti Covid-19

Më: 20 qershor 2020 Në ora: 00:28
Tush Markaj

Inspektorët sanitarë bashkë me zyrtarët policorë në komunën e Gjakovës në orët e mbrëmjes kanë ndërmarrë një aksion për kontrollim se sa po zbatohen rekomandimet për luftimin e koronavirusit.

Tush Markaj, zyrtar policor, ka thënë se aksioni ka nisur nga ora 20:00 për të vazhduar deri në 23:30.

“Janë kontrolluar 31 operatorë ekonomikë dhe në gjashtë prej tyre janë vërejtur parregullsi”.

“Rekomandimet e IKSHP nuk kanë qenë duke u zbatuar. Distanca sociale, tavolinat nuk kanë qenë të vendosura sipas rekomandimeve dhe janë shqiptuar gjoba administrative”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat