COVID-19/ Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen 53 pacientë, 17 me oksigjen

Gjakova

COVID-19/ Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen 53 pacientë, 17 me oksigjen

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 12:55
Ilustrim

Sipas raportit të ekipes kujdestarë që udhëhiqej nga mjekët: Dr.Pashk Nikaj, Dr.Pleurat Hadri, Dr.Iljaz Pnishi, Dr. Flamur Marku dhe infermieret e ndërrimeve në Spitalin e Gjakovës me 23.07.2020 gjendja është si vijon:

• 53 pacinetë të hospitalizuar që trajtohen për Covid,
•9 pacientë të konfirmuar Pozitiv me COVID-19,
•44 pacientë presin rezultatet ose mostrat për teste,
•17 pacientë janë me oksigjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat