Vdesin katër pacientë në Spitalin e Gjakovës, dy me COVID-19 dhe dy të dyshuar

Gjakova

Vdesin katër pacientë në Spitalin e Gjakovës, dy me COVID-19 dhe dy të dyshuar

Më: 28 korrik 2020 Në ora: 12:14
Foto Ilustrim

Spitali në Gjakovë nëpërmjet një njoftimi të publikuar nga bërë të ditur se katër pacientë kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve.

Sipas këtij njoftimi dy pacientë ishin me COVID-19, si dhe dy të tjerë ishin të dyshuar.

Njoftimi i plotë:

•Raporti 24 orësh për spitalin e Gjakovës, date 28.07.2020 ora 8 gjendja është:

• 51 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid
• 16 pacientë të konfirmuar COVID-19 POZITIV ,
• 31 pacientë të pakonfirmuar,
• 32 pacientë me oksigjeno terapi,
• 2 pacientë CPAP maske.
. 4 pacientë janë në gjendjes kritike

• 4 pacientë kanë vdekur (2 pozitiv në Covid-19 dhe 2 të dyshuar për Covid)
1. Q.F. viti i lindjes,1959,Bellacerk, Malisheve
2. S.D. viti i lindjes, 1940, Gjakovë
3. S.H. viti i lindjes , 1944,Cërmjan, Gjakovë
4. D.D. viiti i lindjes , 1937, Damjan Gjakovë

•3 mjek janë Covid pozitiv dhe 7 infermiere covid pozitiv dhe 1 stafe teknik.

Duke respektuar udhëzimet na ndihmoni neve !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat