25 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

Gjakova

25 pacientë me oksigjeno terapi në Spitalin e Gjakovës

Më: 7 shtator 2020 Në ora: 13:58
Foto Ilustrim

Në 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë hospitalizuar 33 pacientë për COVID-19.

Gjatë periudhës së njëjtë kohore, 25 pacientë janë konfirmuar pozitiv me këtë virus, kurse numër i njëjtë i pacientëve gjenden me oksigjeno terapi.

“Ju rikujtomë qytetarëve të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim”, thuhet në njoftimin e bërë nga SPGJ.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat