​Vazhdojnë punimet për ndërtimin e objektit administrativ të KRU Gjakova në Botushë

Gjakova

​Vazhdojnë punimet për ndërtimin e objektit administrativ të KRU Gjakova në Botushë

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 14:48
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtori teknik i KRU Gjakova, Muhamet Lama ka bërë inspektimet e punimeve për ndërtimin e objektit administrativ të kësaj kompanie në Botushë.

Ai me këtë rast ka bërë të ditur se ndërtimi i këtij objekti ka kushtuar 165 mijë euro.

Lama: Projekti ka kushtuar 165 mijë euro

“Projekti vetëm i objektit administrativ, ndërtimi dhe renovimi i këtij objekti diku është 165 mijë euro, vlerë totale”, ka thënë Lama.

Lama ka thënë se ky projekt është më i madh që kompania ka realizuar dhe përfshinë 32 fshatra.

Lama: Ky projekt përfshinë 32 fshatra

“Është projekti më i madh që kompania e ka realizuar në kohën e fundit. Është një projekt i cili e përfshinë një zonë shumë të madhe të furnizimit me ujë, afër 32 fshatra. Uji prej këtu, e deri në nivelin ku është marrë ujë mbledhësi është diku 10 kilometra”, tha Lama.

Ai ka thënë se me finalizimin e këtij projekti, të gjitha fshatrat e kësaj ane do të hyjnë nën ombrellën e ujësjellësit “KRU Gjakova”.

Ndryshe, ky projekt pritet të përfundojë pas 60 ditëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat