Gjendja me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Gjakova

Gjendja me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Më: 1 nëntor 2020 Në ora: 10:05
Spitali i Gjakovës

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 34 pacientë me Covid-19.

Sipas raportit të fundit, 18 pacientë janë konfirmuar me Covid-19, 3 janë konfirmuar negativë e 10 pacientë presin rezultate.

Poashtu 3 pacientë presin të testohen, 24 janë me oksigjeno terapi dhe 2 pacientë janë me CPAP maskë.

Njoftimi i plotë:

Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës, datë 01 Nentor 2020 ora 8 është:

· 34 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid,

· 18 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv,

· 3 pacientë të konfirmuar negativ

 10 pacientë presin rezultate,

· 3 pacientë pritet të testohen,

· 24 pacientë me oksigjeno terapi,

· 2 paciente ne CPAP maske.

-Ju rikujtomë qytetarëve të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim!

-Une vendos maskë të të mbroj ty!

-Ti vendos maskë të më mbrosh mua!

– Bashkë i mbrojmë të tjerët! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat