Sonte u ndërprehet furnizimi me ujë të pijshëm disa fshatrave të Gjakovës

Gjakova

Sonte u ndërprehet furnizimi me ujë të pijshëm disa fshatrave të Gjakovës

Më: 7 nëntor 2020 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

13 fshatrave të Gjakovës do t’u ndërprehet furnizimi me ujë të pijshëm sonte në orën 16:30 deri nesër.

Kështu ka njoftuar Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, përmes një postimi në Facebook, ku bëhet e ditur se furnizimi me ujë do të ndërprehet për shkak të një defekti në gypin kryesor në hyrje të fshatit Celinë.

“Fshatrat që do atakohen me ndërprerje të furnizimit me ujë janë; FORTES, CELIN, NAGAVC, HOQE E VOGEL, KRUSHE E MADHE, QENDRES, KRUSHE E VOGEL, PIRANE, RETIJE, KRAJK, BREGDRI, ZYME DHE SHENGJERGJ”, thuhet në njoftimin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat