98 pacientë po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Gjakovës, 65 me oksigjeno-terapi

Gjakova

98 pacientë po trajtohen për COVID-19 në Spitalin e Gjakovës, 65 me oksigjeno-terapi

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

98 pacientë janë duke u trajtuar për COVID-19 në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës.

60 pacientë janë të konfirmuar pozitivë me koronavirus.

Ndërsa 17 janë në pritje të rezultatit.

Në njoftimin e spitalit bëhet e ditur se 65 pacientë janë me okigjeno-terapi, gjashtë pacientë me CPAP maskë dhe një pacient i intubuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat