E rëndë: Sulmohet punëtori i sigurimit fizik të Spitalit të Gjakovës

Gjakova

E rëndë: Sulmohet punëtori i sigurimit fizik të Spitalit të Gjakovës

Më: 4 gusht 2021 Në ora: 08:47
Foto nga sulmimi

Sot rreth orës 2:20 të mëngjesit, është sulmuar fizikisht në vendin e punës punëtori i sigurimit të Spitalit të Gjakovës.

Siç njofton vet institucioni i spitalit, personi i sulmuar ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është duke e marr trajtimin e duhur mjekësor.

“Për rastin në fjalë është njoftuar edhe policia dhe presim që të ndërmerren veprimet e nevojshëm nga organet kompetente, që sulmuesit të marrin dënimin e merituar. Menaxhmenti i Spitalit dënon ashpër sulmin duke shpresuar që rastet si ky mos të përsëriten, dhe personeli të ndjehen të sigurt ne vendet e tyre të punës”, reagoi Spitali i Gjakovës.

Megjithatë, nuk është bërë e ditur pse ka ardhur deri të sulmi ndërsa spitali ka thënë se ajo është kryer nga “persona të pandërgjegjshëm”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat