Thyhen xhamat e QMF-së në Orize të Gjakovës

Gjakova

Thyhen xhamat e QMF-së në Orize të Gjakovës

Më: 15 mars 2022 Në ora: 10:42
Foto ilustrim

Janë thyer xhamat e dy ordinancave të Qendrës së Mjekësisë Familjare, në fshatin Orize të Gjakovës.

Në raportin e policisë thuhet se rastin e ka raportuar në polici një punonjëse e QMF-së.

Thyerja e xhamave dyshohet se mund të jetë bërë nga fëmijët nga parku në afërsi të QMF-së.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat