​Siguria në shkolla dhe ndezja e zjarreve, Gjini kërkon të përdoren mekanizmat e nevojshëm

Gjakova

​Siguria në shkolla dhe ndezja e zjarreve, Gjini kërkon të përdoren mekanizmat e nevojshëm

Më: 28 mars 2022 Në ora: 12:04
Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi

Është mbajtur sot mbledhja e parë e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi, për këtë vit në Gjakovë.

Gjatë kësaj mbledhje u prezantua raporti lidhur më çështjen e sigurisë, nga zëvendëskomandanti i Stacionit Policor në Gjakovë, Ramë Bekaj.

Sipas një njoftimi të komunës, më pas u formua grupi punues për hartimin e Planit të Punës së KKSB-së për vitin 2022, në përbërje prej nëntë anëtaresh.

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, gjatë kësaj mbledhje vuri theksin e veçantë në dy tema aktuale: Siguria në shkolla dhe ndezja e zjarreve, duke këshilluar që të përdoren të gjithë mekanizmat e nevojshëm që të luftohen këto dy fenomene.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat