Gjini: Ngjarjet e tilla tregojnë vëllazërinë dhe unitetin mes shqiptarëve

Gjakova

Gjini: Ngjarjet e tilla tregojnë vëllazërinë dhe unitetin mes shqiptarëve

Më: 14 qershor 2023 Në ora: 11:57
Ardian Gjini

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini, ka folur rreth anulimit të mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive, të Kosovës dhe Shqipërisë.

E cila ishte paraparë të mbahej sot në këtë qytet.

Gjini tha se ngjarjet e tilla tregojnë vëllazërinë dhe unitetin mes shqiptarëve.

Nuk na vjen marre që është anuluar, por shpresoj se kur të shënohet 25-vjetori i çlirimit të Gjakovës, të jemi nikoqir prapë i dy delegacioneve nga qeveritë në Prishtinë e Tiranë”, tha Gjini.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat