Fshati i Gjakovës mahnit përsëri me dekorimin për festa - Bota Sot
Fshati i Gjakovës mahnit përsëri me dekorimin për festa

Gjakova

Fshati i Gjakovës mahnit përsëri me dekorimin për festa

Më: 10 dhjetor 2017 Në ora: 22:13
Fshati Pjetërshan i Gjakovës

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marrë pamjen e një vendi përrallor.

Pjetërshani është dekoruar në mënyrë të mrekullueshme për festën e Krishtlindjes dhe për Vitin e Ri.

Fshati që gjendet pak kilometra larg qytetit të Gjakovës edhe këtë vit duket se do ta mbajë titullin e vendbanimit të dekoruar më së bukuri për festa në Kosovë.

Ne ju sjellim fotografitë e këtij fshati, të realizuara nga fotografi Besim Ndau...

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test