Për pamjen përrallore, fshati Doblibare merr Mirënjohje nga Kryetari i Komunës Ardian Gjini - Bota Sot
Për pamjen përrallore, fshati Doblibare merr Mirënjohje nga Kryetari i Komunës Ardian Gjini

Gjakova

Për pamjen përrallore, fshati Doblibare merr Mirënjohje nga Kryetari i Komunës Ardian Gjini

Nga: Lekë Mriaj Më: 1 janar 2018 Në ora: 00:47
Mirenjohja

Komuna e Gjakovës nderon rininë e Doblibares për zbukurimin e fshatit për Krishtlindje e Vitin e Ri 2018. Kryetari i Komunës së Gjakovës,  Ardian Gjini, i ndau Mirënjohje të Rinjëve të Famullisë së Doblibarës për kreativitetin dhe zbukurimin e fshatit, duke bërë që Doblibarja të jetë një nder fshatrat  me të zbukuruara në Komunën e Gjakovës dhe me gjerë.

Image

 

Kryetari Gjini vertetë është mahnitur me punën e palodhur të vullnetarve të kësaj famullie, e cila drejtohet nga famullitari i tyre, Don Albert Jakaj.

Image

Agjensioni turistik “Welcome to Kosovo” dhe shumë portale e gazeta të tjera kombëtare i kanë dhenë një publicitet të fuqishëm pamjeve përrallore që i ka marrë fshati i i Doblibarës për Festën e Krishtlindjes. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test