Në minutat e para të 2018-tës, ka lindur edhe një foshnje në Gjakovë - Bota Sot
Në minutat e para të 2018-tës, ka lindur edhe një foshnje në Gjakovë

Gjakova

Në minutat e para të 2018-tës, ka lindur edhe një foshnje në Gjakovë

Më: 1 janar 2018 Në ora: 07:03
ilustrim

Në minutat e para të vitit 2018, ka lindur në nënë në Gjakovë.

Për më shumë, beben e ka vizituar edhe kryetari i kësaj komune, Ardian Gjini.

Foshnja është djalë. 

Ndryshe, në Klinikën e Gjinekologjisë ka lindur fëmija i parë më 1 janar 2018.

Nëna nga Podujeva Fatmire Azemi (1981), ka lindur fëmijën e tretë në ora 00:00.

Dr. Jakup Ismaili, ka bërë të ditur se gjendja shëndetësore e nënës dhe foshnjës është e mirë.  Nëna ka vendosur që djalin ta quaj me emrin Ajn.
 Ajni ka lindur me peshë 3250 gramë. 

Gjatë vitit 2017 në Klinikën e Gjinekologjisë kanë lindur 10 mijë e 343 bebe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test