Përfundoi protesta, pelegrinët serbë nuk erdhën në Gjakovë - Bota Sot
Përfundoi protesta, pelegrinët serbë nuk erdhën në Gjakovë

Gjakova

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Përfundoi protesta, pelegrinët serbë nuk erdhën në Gjakovë

Më: 6 janar 2018 Në ora: 09:19
Protesta

Në orët e hershme të mëngjesit, në Gjakovë është protestuar kundër vizitës së pelegrinëve serbë në kishën ortodokse.

Komandanti i Policisë për rajonin e Gjakovës, Krist Gjoka, ka thënë se pelegrinët serbë nuk kanë ardhur në kishën ortodokse.

“Sipas informacioneve që kemi nga qendra, vizita është anuluar”, shtoi ai.

Protesta ka kaluar e qetë.

Në anën tjetër, njëri nga organizatorët e protestës, Ideal Zhaveli, tha se protestuesit nuk janë kundër asnjë feje dhe asnjë kombi, porse janë kundër kriminelëve.

Ndërsa një tjetër organizatore, Shkendije Hoda, tha se para pak ditësh kanë bërë padi kundër ish-kryetarit të Gjakovës, Djokica Stajoneviq

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test