Gjini-Minxhozi diskutojnë për bashkëpunimin reciprok - Bota Sot
Gjini-Minxhozi diskutojnë për bashkëpunimin reciprok

Gjakova

Gjini-Minxhozi diskutojnë për bashkëpunimin reciprok

Më: 24 janar 2018 Në ora: 13:48
Takimi Gjini-Minxhozi

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, sot ka pritur në një takim ambasadorin e republikës së Shqipërisë në Kosovë Qemajl Minxhozi, me të cilin biseduan për bashkëpunimin në mes të komunës së Gjakovës dhe Qeverisë së Shqipërisë.

Të dy bashkëbiseduesit e kanë vlerësuar lart lidhjen tradicionale dhe bashkëpunimin në mes të Gjakovës dhe popullit të shtetit shqiptar, ndërsa janë zotuar që ky bashkëpunim të vazhdojë edhe më tej, madje edhe duke e rritur dukshëm intensitetin.

Kryetari Gjini dhe ambasadori Minxhozi janë akorduar që Gjakova të vazhdojë të ofrojë shërbime për qytetarët e republikës së Shqipërisë, konkretisht ata që vijnë nga rajonet e Tropojës dhe Hasit.

Po ashtu u dakordua që Gjakova dhe Shqipëria të vazhdojnë projektet e përbashkëta me Bashkimin Evropian dhe Fondin Shqiptar të Zhvillimit, projekte këto që kryesisht kanë të bëjnë me bashkëpunimin dhe bashkëveprimin ndërkufitar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test