Gjakova nderon dëshmorët - Bota Sot
Gjakova nderon dëshmorët

Gjakova

Gjakova nderon dëshmorët

Më: 27 janar 2018 Në ora: 10:34
Agjenda

Komuna e Gjakovës dhe organizatat e dala nga lufta e UÇK-së në Gjakovë, për nder të 19 vjetorit të rënies së tridhjetë dëshmorëve të kombit të rënë në Bishtazhin, Goden dhe Rugovë të Hasit, më 27,28 dhe 29 janar të vitit 1999.

Sot nëndega e OVL UÇK Ruhot, nderon Dëshmorët e Kombit, Kasim Shala dhe Hamdi Berisha, me homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të fshatit Ruhot.

Kurse, organizimet tjera vazhdojnë më datë 29 janar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...