Gjakova nderon sot dëshmorët - Bota Sot
Gjakova nderon sot dëshmorët

Gjakova

Gjakova nderon sot dëshmorët

Më: 29 janar 2018 Në ora: 08:06
Ilustrim

Komuna e Gjakovës dhe organizatat e dala nga lufta e UÇK-së në Gjakovë, për nder të 19 vjetorit të rënies së tridhjetë dëshmorëve të kombit të rënë në Bishtazhin, Goden dhe Rugovë të Hasit, më 27,28 dhe 29 janar të vitit 1999.

Fillimisht do të bëhen homazhe, ndërsa, nga ora 12:00, do të mbahet edhe një akademi përkujtimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test