Policia shkatërron plantacione droge në Gjakovë - Bota Sot
Policia shkatërron plantacione droge në Gjakovë

Gjakova

Policia shkatërron plantacione droge në Gjakovë

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 20:31
Policia e Kosovës në aksion

Policia e Rajonit të Gjakovës ka shkatërruar një plantacion drogë të llojit kanabis sativa në këtë qytet.

Vendi ku është rritur kanabisi ka qenë në një mal në rreth të Gjakovës, në fshatin Rezinë.

Bimët e kanabasit kanë qenë të mbjellura në saksi dhe në thaës të najllonit, ashtu sic mund të shihet edhe në xhirimet rubrikës Policia.

Polica në Gjakovë gjithashtu ka realizuar edhe planin operativ të emëruar “Pellgu”, ku kanë bastitsur 4 lokacione të dyshimta, meqë rast kanë konfiskuar armë të ndryshme, fishekë e drogë.

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe disa persona të dyshuar për rastet në fjalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test