Vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit - Bota Sot
Vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit

Gjakova

E enjte, 18 tetor 2018

Vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit

Më: 16 mars 2018 Në ora: 07:33
MKRS-ja do të investojë 1.2 milionë euro në këtë projekt kapital në një periudhë dy vjeçare.

Sot do të vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit të Komunës së Gjakovës.

MKRS-ja do të investojë 1.2 milionë euro në këtë projekt kapital në një periudhë dy vjeçare, 500 mijë euro për vitin 2018, ndërsa 700 mijë euro për vitin 2019.

Në vënien e gurthemelit do të marrin pjesë ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test