Kryetarët e Rajonit të Pollogut vizituan shkollën “Bonevet” në Gjakovë - Bota Sot
Kryetarët e Rajonit të Pollogut vizituan shkollën “Bonevet” në Gjakovë

Gjakova

E hënë, 22 tetor 2018

Kryetarët e Rajonit të Pollogut vizituan shkollën “Bonevet” në Gjakovë

Më: 17 mars 2018 Në ora: 15:20
Kryetarët e Rajonit

Kryetarët e komunave të rajonit të Pollogut, Arben Taravari, Isen Shabani, Albon Xhemaili dhe Blerim Sejdiu sot vizituan shkollën profesionale BONEVET në Gjakovë, ku u njoftuan me fushat në cilat ata ofrojnë trajnime dhe profesionlizim të fëmijëve nga 8 vjet e më lartë, informon Fol.

Të rrinjtë e shkollës në Gjakovë janë edhe ata që e bënë makinën elektrike të parë në Kosovë.

Bonevet ka qendër në Prishtinë dhe Gjakovë, qendra e ardhshme hapet në Tiranë, dhe me shpresë se në të ardhmen e afërt do të realizohet edhe projekt për një shkollë në Rajonin e Pollogut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test