Inspektorati Policor nis hetimet rreth vrasjes së dyfishtë në Gjakovë - Bota Sot
Inspektorati Policor nis hetimet rreth vrasjes së dyfishtë në Gjakovë

Gjakova

E premte, 19 tetor 2018

Inspektorati Policor nis hetimet rreth vrasjes së dyfishtë në Gjakovë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 20:44
Pjetër Nrecaj

Për vrasjen e gruas dhe të bijës, Pjetër Nrecaj, u dërgua të enjten në gjykatë, e nga aty në psikiatri.

Atij iu përkeqësua gjendja psiqike në seancën ku duhej caktuar masa e ndalesës. Kjo, pasi doli se tek aty e mori vesh se e ka vrarë të bijën, sa që provoi me çka mundi që ta vrasë veten.

E deri në zbardhjen e rastit, që tronditi Kosovën, autoritetet e sigurisë dhe ligjit, po zotohen se do të gjejnë nëse edhe dikush nga kompetentët, e neglizhoi rastin që përfundoi  me fatalitet.

Megjithatë, media nga burimet e saja, ka mësuar se tanimë e ndjera, Valbona Nrecaj, kishte deklaruar se ndihet e sigurt në shtëpinë e vëllezërve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test