Përurohet parku solar “Eco park” në Gjakovë - Bota Sot
Përurohet parku solar “Eco park” në Gjakovë

Gjakova

Përurohet parku solar “Eco park” në Gjakovë

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:45
“Eco park” në Gjakovë

Sot është përuruar parku i energjisë solare “Eco park” në Gjakovë.

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, është shprehur optimist lidhur me këtë.

“Gjakova shumë shpejtë mund të kualifikohet si vendi me i pastër. Faleminderit që keni zgjedhur Gjakovën që të investoni“.

Në këtë projekt investuan fabrika në Kosovë “Birra Peja” dhe kompania “Solea AG” nga Gjermania.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...