Aktgjykimi për Pjetër Ndrecajn shpallet të premten - Bota Sot
Aktgjykimi për Pjetër Ndrecajn shpallet të premten

Gjakova

Aktgjykimi për Pjetër Ndrecajn shpallet të premten

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 11:48
Pamje nga gjykata

Gjykata Themelore në Gjakovë e aprovoi pranimin e fajësisë nga ana e të akuzuarit Pjetër Nrecaj, pasi që “ky pranim është bërë në mënyrë vullnetare”.

Në seancën e sotme, Nrecaj e pranoi fajësinë për vrasjen e gruas dhe vajzës në fshatin Brekoc të Gjakovës në gusht të këtij viti dhe u pendua për këtë akt.

Në seancën e shqyrtimit fillestar, ai tha se vajzën e ka vrarë “aksidentalisht”.

Në seancën e cila zgjati pak më shumë se një orë, prokurori i rastit, Agron Matjani, kërkoi nga gjykata që ndaj të akuzuarit për vrasje të dyfishtë “të jepet një vendim i bazuar në ligj”.

Shqyrtimi fillestar përfundoi ndërsa shpallja e aktgjykimit do të bëhet më 2 nëntor.

Nrecaj u soll i prangosur në seancën në të cilën avokatja e tij dhe prokurori i rastit thanë se kjo marrëveshje nuk është arritur për shkaqe procedurale.

Pjetër Nrecaj akuzohet për veprën penale “vrasje e rëndë”, pasi që dyshohet se ka privuar nga jeta bashkëshorten dhe vajzën e tij 9 vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...