Arrestohen tre të rinj shqiptarë në Gjermani - Bota Sot
Arrestohen tre të rinj shqiptarë në Gjermani

Gjermania

Arrestohen tre të rinj shqiptarë në Gjermani

Më: 17 mars 2019 Në ora: 19:11
Foto ilustruese

Shqiptarët e moshës 18, 20 dhe 24 thuhet se kanë kryer të paktën dy bastisje.

Ata konsiderohen si te dyshuar se kanë qenë të përfshirë në sulmet e stacioneve të benzinës në ‘Schillerstraße’ dhe ‘Lena-Christ-Straße’ në Ingolstadt, raportojne mediat gjermane.

Aktualisht po raportohet se nuk ka informacion mbi vendbanimin e të akuzuarve, kërkohet informacioni për qëndrimin e tyre.

Hetuesit shpresojnë për ndihmë nga popullata sa i përket qëndrimit të tre shqiptarëve të kapur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...