Mbahet Akademi Përkujtimore për Hero Sali Çekajn - Bota Sot
Mbahet Akademi Përkujtimore për Hero Sali Çekajn

Gjermania

Mbahet Akademi Përkujtimore për Hero Sali Çekajn

Nga: Jakup Gerguri Më: 19 prill 2019 Në ora: 17:16
Sali Çekaj

Lajmrohen gjithë të interesuarit se Nëndega e LDK-së për NRW-Gjermani organizon AKADEMI Përkujtimore për Hero Sali Sali Çekajn. 

Akademinë e organizojmë me daten 05.05.2019(e diele). Për adresen do njoftoheni me një njoftim shtesë ditët në vijim.

Në këtë Akademi do shfaqet nëpërmjet Prjektorit një dokumentar për Sali Çekajn nje intervistë e dhënë pas luftes nga President Rugova per Heroin si dhe materiale tjera.

Jane te ftuar  edhe përfaqsues nga LDK-në Kosovë dhe Mergatë,si dhe musafirë tjerë nga Institucionet e Kosoves. 

Ndjehemi mirë nëse nderoni këtë Akademi me pjesëmarrjen tuaj.

Të interesuarit për ndonjë pikë artistike të kontaktojnë përfaqsuesit në meset e tyre për shkaqe të pregaditjes së skenarit të pakten dy ditë para mbajtjes së Akademisë.

NRW.-20.04.2019

Jakup Gërguri-Kryetar i Nëndeges.  Tel.02723-73797 ose 015168448693

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...