Policia gjermane ende po e kërkon shqiptarin për plagosje - Bota Sot
Policia gjermane ende po e kërkon shqiptarin për plagosje

Gjermania

Policia gjermane ende po e kërkon shqiptarin për plagosje

Më: 22 prill 2019 Në ora: 12:33
Shkëlqim Kastrati

Kanë kaluar dy vite prej kur në një diskotekë në Gjermani ishte plagos një person, e si i dyshuar kryesor i policisë gjermane ishte 23-vjeçari nga Kosova, Shkëlqim Kastrati me pseudonimin Kimi.

Mirëpo, që nga atëherë ky i fundit nuk ka rënë në duar të autoriteteve ndërkaq ende po vazhdon të mbetet në kërkim.

Sipas një fotografie në njërin nga aeroportet e Gjermanisë vazhdon të qëndrojë fotoja e 23-vjeçarit, dhe kërkesa e policisë për t’i lajmëruar nëse dinë diçka për të.

Sipas të dhënave të policisë, Kastrati është i gjatë 1 metër e 75 centimetra ndërkaq ka flokë të errët, sy të kaltër dhe një tatuazh, në anën e majtë të qafës.

Organet e rendit madje kanë premtuar edhe 2500 euro shpërblim për këto që ndihmon në kapjen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...