E dhimbshme, i riu nga Kosova vdes në Gjermani, ra në lum, kur po luante futboll! - Bota Sot
E dhimbshme, i riu nga Kosova vdes në Gjermani, ra në lum, kur po luante futboll!

Gjermania

E dhimbshme, i riu nga Kosova vdes në Gjermani, ra në lum, kur po luante futboll!

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 16:08
Argjend Çitaku

Një rast tjetër tragjik ka ndodhur këtë javë në Gjermani.

Argjend Çitaku është gjetur pa ndjenja në rajonin ku po jetonte. Hetimet dhe dyshimet e para tregojnë se ai ka rënë në një lum afër fushës ku po luante futboll.

 18 vjeçari është nga fshati Runik i Skënderajit. Bëhet e ditur se trupi i të ndjerit ka arritur në Kosovë dhe se sot do të bëhet varrimi i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...