Detajet nga vrasja e shqiptarit nga Kosova në Gjermani - Bota Sot
Detajet nga vrasja e shqiptarit nga Kosova në Gjermani

Gjermania

Detajet nga vrasja e shqiptarit nga Kosova në Gjermani

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 13:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një 21-vjeçar nga Kassel u qëllua për vdekje në Knorrstraße në Niederzwehren. Miqtë vunë lule në vendin e ngjarjes të enjten pasdite.

“Është e dhimbshme”, thotë njeriu që erdhi në Knorrstraße dje pasdite në vendin e krimit. Ai e njeh babanë e 21-vjeçarit, i cili u qëllua aty. Ai e njeh prej 25 vjetësh. Familja e tij erdhi ashtu si ajo e mikut të tij, nga Kosova.

Siç ka thënë ai, 21-vjeçarin, i cili ka lindur në Kassel, personalisht nuk e ka njohur, shkruajnë mediat gjermane.

Por ai ndjen keqardhje për familjen, e cila ka disa fëmijë dhe gjithashtu jeton në Niederzwehren. Ai tashmë ka shprehur ngushëllimet e tij për dy vëllezërit e të riut.

Gjithashtu disa të rinj kanë qëndruar në Knorrstraße pasdite dhe kanë lot në sytë e tyre.

Ndër ta ka qenë edhe një ish-shok i klasës së 21-vjeçarit, i cili ka ardhur për të vendosur një tufë lulesh me trëndafila të bardhë dhe ndezur një qiri.

Ai mësoi në mëngjes se shoku i tij ishte qëlluar. Ai nuk dinte asgjë për rrethanat. I riu thotë vetëm për mikun e tij të vdekur: “Ai ishte një luan. Ai nuk kishte frikë nga asgjë”.

Sipas informacioneve të HNA, 21-vjeçari dhe i dyshuari, me një burrë tjetër, kishin ndaluar, në një hapësirë të gjelbëruar në mes të dy rrugëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...