Detaje nga aksidenti me motoçikletë në Gjermani ku humbi jetën një shqiptar i Kosovës - Bota Sot
Detaje nga aksidenti me motoçikletë në Gjermani ku humbi jetën një shqiptar i Kosovës

Gjermania

Detaje nga aksidenti me motoçikletë në Gjermani ku humbi jetën një shqiptar i Kosovës

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 14:27
Detaje nga aksidenti me motoçikletë në Gjermani ku humbi jetën një shqiptar i Kosovës

Pasditen e së shtunës në Huckelhoven Mokwastrasse të Gjermanisë ka humbur jetën një36-vjeçar nga Kosova. L.M. nga Mitrovica u aksidentua për vdekje derisa ishte duke e drejtuar motoçikletën e tij. Mediat gjermane kanë dhënë detaje rreth aksidentit

L.M. kishte humbur kontrollin mbi motoçikletën e tij, ndërkaq autoritetet gjermane kanë thënë se arsyet janë ende të panjohura.

Motoçikleta e tij kishte kërcyer mbi dy vetura të parkuara në rrugë, ndërkaq nga 36-vjeçari kishte marrë plagë të rënda nga përplasja

“Me sa duket motoçiklisti u përpoq të voziste në rrugë vetëm në timonin e pasmë të motoçikletës. Ai humbi kontrollin dhe goditi një automjet të qytetit në të cilin ishin ulur dy punonjës. Ai më pas u rrëzua dhe u plagos aq shumë sa iu nënshtrua plagëve të tij”, shkruajnë mediat gjermane.

Rruga Mokëa ku edhe u aksidentua kosovari është mbyllur plotësisht pas kohës së aksidentit. Në vendin e ngjarjes kishin arritur zjarrfikësit dhe ekipi i shpëtimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...