Kancelarja gjermane teston negative për të dytën herë për koronavirus

Gjermania

Kancelarja gjermane teston negative për të dytën herë për koronavirus

Nga: E.B Më: 25 mars 2020 Në ora: 18:16
Angela Merkel

Në testimin e saj të dytë për koronavirusin, Kancelarja gjermane Angela Merkel ka testuar negative, konfirmoi një zëdhënëse e kancelarisë për CNN të Mërkurën,

"Testi i dytë i Kancelares pёr koronavirus ishte negativ. Ajo vazhdon të punojë nga shtëpia dhe atje ajo do të testohet përsëri në fillim të javës tjetër," konfirmoi zëdhënësi.

Merkel hyri në vetë-karantinë të dielën vonë, pasi mësoi se një mjek që i dha asaj një vaksinë të remten javën e kaluar testoi pozitiv për virusin vdekjeprurës, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat