Dibrani Transport nga Gjermania për Kosovë dhe anasjelltas lëshon këtë njoftim

Gjermania

Dibrani Transport nga Gjermania për Kosovë dhe anasjelltas lëshon këtë njoftim

Nga: Luan. A. Dibrani Më: 20 prill 2020 Në ora: 07:33
Dibrani Transport

Kompanitë në sektorin e transportit rrugor po përjetojnë gjithnjë e më shumë humbje financiare si rezultat i krizës së Corona –Virusit me përmasa botërore. Ndalesat dhe rekomandimet qe po epen nga qendrat e komunikacionit ndërkombëtar po zbatohet në gjithë botën që shpërndarëset kryesore të transportit të mbeten të hapura për tranzit dhe transport mallrash sidomos per artikujt e domosdoshëm ,ushqime dhe medikamente , për të ruajtur zinxhirët e furnizimit dhe për të lejuar udhëtarët e bllokuar të kthehen në vendet e tyre të lindjes. Si pasojë e kësaj 2600 qytetar kosovar kanë mbetë të bllokuar ne vende te ndryshme të botës me pamundësi kthimi. Prandaj në bazë të kësaj gjendje ne si Firme transporti nga Gjermani për Kosovë dhe anasjelltas lëshojmë këtë

Njoftim-informim:

Zonja dhe zotërinj, klient dhe bashkëpunëtor, të dashur vëllezër dhe motra dhe me të gjithë qe kemi bashkëpunuar që shumë vite, ju të prekur dhe të shqetësuar nga Corona –Virusi :

-Ne nga stafi i Dibranit –Transport ju përshëndesim kudo që gjendeni.

Për shkak të zhvillimeve të fundit në lidhje me CORONA-virusin dhe gjendjes dramatike në gjithë botën ,për fat te keq e përhapura edhe në Kosovë ,Shqipëri,Maqedoni dhe trojet tona shqiptare!

Ky virus po, përhapet akoma nga e cila mori jetë njerëzish edhe në Kosovë,Shqipëri e ma gjerë! Sipas statistikave te konfirmuara nga”Qendra e Organizatës botërore e shëndetësië njofton me shifra milionëshe të prekur dhe m qindra mijëra të vdekur!!!

Prandaj në këtë kohë të jashtëzakonshme, po përjetojmë momente të rënda, që nuk mbahet mend ndonjëherë të kenë qenë më të vështira, e që po shkakton frikë, pasiguri, panikë të secili nga ne, por edhe izolim të obligueshëm për ta ndihmuar mos përhapjen e tij në përmasa ma të mëdha!!!

Corona-virusi dëshmoj deri me tash se nuk është i lehtë, por shpresojmë nga qendra shëndetësore botërore,qe do te gjendet shpjet ilaçi dhe do tejkalohet me pasoja sa ma të vogla, kjo fatkeqësi me përmasa botërore.

-Edhe pse herë pas herësh njerëzimi ka përjetuar edhe gjendje të luftërave të tmerrshme në mes veti dhe katastrofa të ndryshme natyrore, si ato të tërmeteve, cunameve, zjarreve, vërshimeve, shembjeve, vullkaneve, epidemive, e të tjera, por kësaj radhe njerëzimi, po ballafaqohet me një epidemi të pa dukshme, por me sinjale shume shqetësuese,prandaj të kemi kujdes dhe t’u përmbahemi rekomandimeve nga institutet dhe organet kompetente ju bashkatdhetar qe jetoni ne shtet perëndimore,por edhe ju populli im në shtetet e Ballkanit.

-Për hir të kërkesave dhe telefonatave te shpeshta qe na bëhen dhe kërkesave për transport nga klientët dhe bashkëpunëtorët tanë, qe pos nevojave normale për transportin e mallrave të tyre për Kosove dhe anasjelltas për Gjermani dhe Evropë një pjesë e tyre janë të përballur me nevojë për transportin e barnave dhe medikamenteve qe anëtarët e tyre familjare janë me sëmundje kronike e qe vazhdimisht i kane furnizuar nga Gjermania dhe ne nuk kemi mundur tu kryejmë punë në këto rrethana aktuale nga Corona–virus siç do t’u njoftojmë më poshtë:

Pos kësaj të keqeje në shëndetësi dhe viktimave qe morri pas vetes kjo epidemi ka krijuar edhe shumë pasoja në tregun dhe ekonominë botërore!!!

njoftojmë se edhe këtu ne Shtuttgart dhe në Gjermani në tërësi kanë rekomanduar masa të rrepta si mbyllje shkollash , universitetesh , fabrikash ,por edhe të firmave gjë qe përparësi i epet artikujve ushqimo, higjenik dhe medikamenteve!!!...

-Prandaj klient edhe bashkëpunëtor të dashur edhe ne jemi duke iu përmbajtur udhëzimeve që na rekomandohen këtu në Gjermani nga mediat dhe organet zyrtar, të rrimë në shtëpi të izoluar. Si pasojë e kësaj edhe firma jonë Dibrani –Trasnport është duke i zbatuar këto rekomandime të izolimit dhe nuk jemi duke punuar.

Me keqardhjejeiu lajmërojmë sepse edhe qarkullimi i mjeteve tona në këtë kohë është shumë i vështirësuar kur kemi të kalojmë shumë shtete deri në Kosovë, e qe shumë nga to edhe i kanë mbyll kufijtë për hyrje dalje pos per transport urgjent, por edhe me vërtetime speciale nga çdo shtet...

Shprehin mirënjohjet më të sinqerta, për mjekët, ekspertët e fushës së mjekësisë dhe të gjithë ata që po angazhohen me të gjitha mjetet dhe mundësit për ti dal për ballë këtij virusi të tmerrshëm në gjithë boten .

Edhe ne iu lutëmi rrini në shtëpi, që mos ta rrezikoni veten, familjen, mikun dhe padyshim shpëtimtarin tonë mjekun, fundja edhe njerëzimin!
-Ta marrim shumë seriozisht, sepse situata është serioze prandaj bëhemi edhe ti unë, ai e të gjithë argat të shpëtimit të vetes sonë dhe te të tjerëve!!!...
-Edhe ne kemi pasoja me rastin e pezullimit të përkohshëm të punës dhe organizimin e transportit për Kosovë. Kemi humbje shumë te mëdha!.

–Të dashur klient dhe bashkëpunëtor,punën tonë të mëtutjeshme e rifillojmë në raport me gjendjen dhe ecurinë e kësaj fatkeqësia botërore dhe udhëzimeve lokale që të na epen në Gjermani , Kosovë ,Shqipëri dhe Evropë, prandaj me keqardhje ju themi se duhet të presim.

Kemi shpresa se do të jemi në bashkëpunim të serishëm . Përmes këtij njoftimi iu urojmë shëndet, mbarësi dhe lusim zotin qe në familjet tuaja të mbetet vetëm shqetësim,frika dhe përjetimi në kujtesën tuaj , pa iu prekur kjo e keqe në derën tuaj. Lus zotin qe sa më parë të tejkalojmë edhe këtë të keqe epidemike dhe të rikthehet buzëqeshja,lumturia dhe gëzimi në familjet e juaj , në mbarë popullin tonë shqiptar dhe dhashë zoti qe mos te dëgjohet ma për asnjë të infektuar as të vdekur nga Corona–virusi ne botë.

Nëse kemi fatin t’i shpëtojmë kësaj të keqeje dhe këtij armiku të pa parë ne histori do tu njoftojmë me kohë se kur do rifillojmë punë,por edhe është e nevojshme qe përmes këtij njoftimi do tu informojmë se kemi ndërruar edhe telefonat dhe adresën,prandaj për tu lehtësuar kontaktin e serishëm i keni te dhanë tona si me poshtë:

Me poshtë iu sjellim ,adresën dhe kontakt telefonat :

Kontakt

Kontaktoni me stafin e > Dibranit - transport:

Steiermärker str 48

70469 Stuttgart

Tel mob:0049- 172134 91 96

Tel mob: 0049- 179501 74 84

Tel Mob: 0038344410798

Tel mob: nga Kosova vetëm në Viber dhe Watssap në Gjermani

0038343-861733

Telefon normal në Kosove po edhe në Viber dhe Watssap

Telefon në shërbim te shpërndarjes dhe grumbullimit të mallrave në Kosovë është 0038349808039 Viber edhe Watsaap ,Përfaqësues Faton Dibran

E-Mail: Na shkruani në këtë email : [email protected]

1. Vizitone faqen tonë, klikoni tani dhe informoheni saktë : www.dibrani-transport.de.

2 Vizitone faqen në Fb kliko tani më poshtë :

https://web.facebook.com/Dibrani-Transport-nga-Gjermaia-p%C3%ABr-Kosov%C3%AB-420662998310614/

3. Klikoni dhe njihuni me te, mbi të dhënat e pronarit te Firmes “Dibrani-Trasport” Asllan Dibrani, kliko me poshtë.

Kliko 1: https://tupalla.com/wp/biografia-kush-eshte-asllan-dibrani-2/

Kliko 2: https://www.google.com/search?hl=en&sxsrf=ACYBGNQxFfJlIappvCtckAl5-qiVzXdOUA%3A1581847435886&source=hp&ei=ixNJXuu3M_XKgwe14YXQCg&q=asllan+dibrani&oq=asllan+dibrani&gs_l=psy-ab.1.0.35i39j0i22i30.2683.6144..8309...2.0..0.142.1461.4j10......0....1..gws-wiz.....10..35i362i39j0j0i67j0i10.rGmP2Sk1C0I

Me respekt nga përfaqësuesi i Dibranit transport Luan Asllan Dibrani

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat