Policia gjermane kontrollon autobusin me mërgimtarë nga Kosova, habiten çka iu gjejnë në thasë

Gjermania

Policia gjermane kontrollon autobusin me mërgimtarë nga Kosova, habiten çka iu gjejnë në thasë

Më: 3 janar 2021 Në ora: 12:10
Policia gjermane

Mërimtarët nga Kosova kanë filluar të kthehen në vendet evropiane ku jetojnë dhe punojnë pasi kanë kaluar pushimet në vendlindje.

Siç ndodhë zakonisht një autobus me shqiptarë nga Kosova është ndalur në kufirin gjerman.

Ndërsa policia doganore ka kontrolluar detaisht bagazhet e qytetarëve që ishin duke udhëtuar për në Gjermani.

Edhe këtë herë policia janë habitur kur në çantat e tyre kanë parë thasë të mbushur me speca që mërgimtarët kishin marrë me vete nga Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat