Nëndega e LDK-ës në Gjermani me telegram ngushëllimi për vdekjen e ish luftëtarit Isuf Qeta

Gjermania

Nëndega e LDK-ës në Gjermani me telegram ngushëllimi për vdekjen e ish luftëtarit Isuf Qeta

Nga: Jakup Gërguri Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 17:28
Isuf Qeta

Me dhembje të thellë pranuam lajmin për shkuarjen në amshim të veprimtarit për çështje atdhetare Isuf Qetaj. U ndave papritmas nga kjo botë ISUF!? në kohen që askush s`e prisnim.

Bir i Veprimtarit të devotshëm Demë Qetaj,i ri në Frontin e luftës për liri,i pjekur si Rugovist i përbetuar, veprimtar e aktivist i paluhatur i LDK-së, BESNIK i Dardanisë. Na vizitove bukur shpesh

Nëndegën tonë. Te ty shihnim optimizmin, inspirimin, dinamizmin e dëshirën e madhe që të veprojmë për vendin. Ishe i drejtpërdrejtë, e konkret të tillë do të kujtojmë gjithherë dhe s‘do harrohesh asnjëherë .

U PREHSHË NË PAQE. Ngushëllime Familjes,Nëndegës së LDK-së në München, Degës së LDK-së në Gjermani, luftëtarëve të Koshares e gjithë UÇK-së, Istogut e gjithë Shqiptarisë.

Për Nëndegën e LDK-ës për NRË-GJERMANI -Jakup Gërguri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat