Frankfurt: Vritet me plumb në kokë dileri shqiptar, vrasësit e tij nga Kosova? - Bota Sot
Frankfurt: Vritet me plumb në kokë dileri shqiptar, vrasësit e tij nga Kosova?

Gjermania

E shtunë, 20 tetor 2018

Frankfurt: Vritet me plumb në kokë dileri shqiptar, vrasësit e tij nga Kosova?

Nga: Bota Sot Më: 18 gusht 2017 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Dhjetë vjet kanë kaluar kur në lagjen Rödelheim është vrarë me plumb në kokë një shqiptar nga Kosova, Tahir A. (22). I ndjeri u gjet i vdekur në janar 2007 pranë Ufer der Nidda me biçikletën e tij, siç shkruajnë “Bild” dhe “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Siç vijojnë mediat gjermane 22 vjeçari ka qenë i përfshirë në bandat e narko-trafikantëve në Frankfurt, përcjell botasot.info.

Në janar 2017 dy të varur nga droga janë arrestuar, sespe policia dhe prokuroria dyshojnë se pikërisht ata kanë qenë vrasësit e 22 vjeçarit nga Kosova. Kundër të dyve (34 dhe 27 vjeç) është ngritur procedurë penale./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test