Besëlidhja shqiptare e shekullit 21 përçon mesazh paqeje për Evropën - Bota Sot
Besëlidhja shqiptare e shekullit 21 përçon mesazh paqeje për Evropën

Gjermania

E martë, 16 tetor 2018

Besëlidhja shqiptare e shekullit 21 përçon mesazh paqeje për Evropën

Më: 28 janar 2018 Në ora: 22:16
Foto nga takimi

Sot në Offenbach të Gjermanisë, me iniciativën e kryetarit të shoqatës Energjiplus, Fatmir Muçolli, në konsultim me nënkryetarin e Lidhjes Shqiptare në botë Sebastian Nuiqi dhe përfaqësuesve të shoqatave dhe asociacioneve që veprojnë në Gjermani, u mbajt kuvendi për organizimin e Projektit “Besëlidhja shqiptare e shekullit 21”.

Projekti u pëlqye nga të pranishmit dhe dakordua për organizimin e një aktiviteti kulturor gjatë verës para sheshit “Skënderbe” në Prishtinë, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, përfaqësuesit e subjekteve politike dhe institucioneve shtetërore, në mënyrë që bashkërisht të përçohet mesazhi paqësor drejt Evropës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test