Rrugët kryesore të Gjilanit janë të hapura - Bota Sot
Rrugët kryesore të Gjilanit janë të hapura

Gjilani

Rrugët kryesore të Gjilanit janë të hapura

Më: 25 janar 2019 Në ora: 21:44
Rrugët kryesore të Gjilanit janë të hapura

Të gjitha rrugët kryesore në Komunën e Gjilanit janë të hapura dhe ta kalueshme edhe në këtë moment kur reshjet e borës janë të pandërprera, megjithëse ka vështirësi.

Komuna e Gjilanit apelon vozitësit që të kenë kujdes të shtuar në komunikacion dhe t’i shmangen daljeve me vetura.

“Operatori ekonomik është vazhdimisht në terren për të hapur rrugët. Deri tani mund të them se të gjitha rrugët kryesore janë të hapura dhe të kalueshme, ani pse ka vështirësi. Ekipet tona do të vazhdojnë të jenë në terren, për t’iu mundësuar qytetarëve qarkullim sa më të lehtë”, ka thënë drejtori i Shërbimeve Publike në Gjilan, Naser Korça.    

Komuna njofton qytetarët që për çdo problem eventual mund të kontaktojnë numrat kujdestar: +383 44 234 007 dhe +383 45 540 803 dhe ekipet komunale do t’u përgjigjen në kohë rekorde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...