Dëshmitari i aksidentit të Gjilanit tregon se aksidenti ka përfshirë pothuajse gjithë qytetin - Bota Sot
Dëshmitari i aksidentit të Gjilanit tregon se aksidenti ka përfshirë pothuajse gjithë qytetin

Gjilani

Dëshmitari i aksidentit të Gjilanit tregon se aksidenti ka përfshirë pothuajse gjithë qytetin

Më: 7 mars 2019 Në ora: 16:25
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dëshmitari i aksidentit tragjik në Gjilan, Rigon Dermaku,  i ka treguar kk se kamioni i cili e shkaktoi aksidentin ka përshkruar një rrugë të gjatë pa mundur të ndalet nga shpejtësia e tij, shkaku i dështimit të sistemit të frenimit.

Sipas tij ai ka goditur veturat që ishin nga stacioni i autobusëve në Gjilan e deri tek hotel Kristali, duke shkaktuar dëmë të mëdha, ku për pasojë ka vdekur një person dhe 13 janë të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...