Portreti me 276 mijë e 138 gëzhoje plumbash i Agim Ramadanit, vendoset në Gjilan - Bota Sot
Portreti me 276 mijë e 138 gëzhoje plumbash i Agim Ramadanit, vendoset në Gjilan

Gjilani

Portreti me 276 mijë e 138 gëzhoje plumbash i Agim Ramadanit, vendoset në Gjilan

Më: 2 maj 2019 Në ora: 10:44
Portreti me 276 mijë e 138 gëzhoje plumbash i Agim Ramadanit, vendoset në Gjilan

Me 276 mijë e 138 gëzhoja plumbi është ndërtuar portreti i komandant Katanës, Agim Ramadanit.

Mozaiku i ndërtuar nga një i ri Besart Gashi, është vendosur në Qendër të Gjilanit në ditën e lindjes së Agim Ramadanit.Shumë qytetarë u mblodhën për të parë nga afër zbulimin e këtij punimi të heroit kombëtar Katana.

Ideatori dhe sponsorizuesi i këtij monumenti, Muhamet Ajrullahu tha se ndihet i lumtur që qytetarët e Gjilanit tani çdo ditë do të zgjohen me portretin e heroit të tyre, Agim Ramadanit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...