Kandidati i LDK-së: Universiteti i Gjilanit është projekt i LDK-së - Bota Sot
Kandidati i LDK-së: Universiteti i Gjilanit është projekt i LDK-së

Gjilani

Kandidati i LDK-së: Universiteti i Gjilanit është projekt i LDK-së

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 22:39
Imet Rrahmani

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës nga komuna e Gjilanit, Imet Rrahmani, ka thënë se krijimi i Universitetit të Gjilanit është projekt i LDK’së.

“Po më vjen mirë që edhe të tjerët po e pranojnë që Universiteti i Gjilanit është projekt i LDK’së” tha ai, por që ngjalli reagimin e kandidatit të AAK’së.

Rrahmani tutje shtoi se çështja e kampusit universitar do të zgjidhet.

“Dislokimi merr 5 vjet kohë, në bazë të informacioneve që i kemi” tha ai.

Tutje, ai hodhi edhe akuza ndaj Haradinajt dhe ministrave për bllokim të projektit.

“Kryeministri Haradinaj nënshkruan vendime ndërsa ministri nuk e gjen formën e zbatimit” tha ai duke shtuar se partia e tij do të insistojë për hapësira të përshtatshme.

Ndërsa sa i përket objektit të tanishëm, ai tha se do të lirohet ai objekt për shkollë të mesme.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...