Haliti nderon me mirënjohje figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi

Gjilani

Haliti nderon me mirënjohje figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 10:47
Haliti nderon me mirënjohje figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi

Kryetari i Komunës ë Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka pritur sot një delegacion të familjes së ish-atdhetarit Muharrem Kurteshi nga fshati Ballancë e Vitisë.

Me këtë rast Kryetari Haliti tha se Komuna e Vitisë, e ka parë të arsyeshme ta nderoi figurën e atdhetarit Muharrem Kurteshi me një mirënjohje të cilët ja dorëzoj familjes Kurteshi.

Përndryshe sipas një njoftimi të Këshillit të fshatit Ballancë, ish atdhetari Muharrem Kurteshi, do të nderohet me urdhrin “Heroi i Kosovës” nga Presidenti i Republikës së Kosovës dhe atë në përvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës me 17 Shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat